KONTAKT

ZUBNÍ PRAXE

Zubní centrum Roudenská s.r.o.
Roudenská 31
370 01 České Budějovice
773 982 271
info@zubarceskebudejovice.cz
implantaty-cb.cz

DENTÁLNÍ HYGIENA

Barbora Liebig DiS
Roudenská 31
37001 České Budějovice
773 982 271
info@hygienadentalni.cz
hygienadentalni.cz
Ordinační doba

Pondělí 08:00 – 17:00
Úterý 08:00 – 16:00
Středa 08:00 - 18:00
Čtvrtek 08:00 – 16:00
Pátek 08:00 – 13:00

Stomatologie

K nejčastějším zubařským zákrokům patří ošetření zubního kazu. Používáme široké spektrum výplňových materiálů, záleží na umístění a rozsahu defektu a na finančních možnostech pacienta. Výběr materiálu konzultujeme s pacientem a snažíme se vyjít vstříc jeho přání, při zachování postupu lege artis. Soustředíme se nejen na trvanlivost a funkčnost výplně, ale bereme v potaz i výsledný kosmetický efekt zákroku. Nabízíme bílé (fotokompozitní a skloionomerní) i amalgámové výplně z velmi kvalitního amalgámu.

Pracujeme s ležícím pacientem z důvodu zajištění lepšího přehledu v dutině ústní a i pro pacienty je tato poloha více relaxační, podporuje krevní oběh a je prevencí kolapsových stavů. Pro dosažení ideálních pracovních podmínek používáme kofferdam - latexovou blánu, kterou izolujeme ošetřované zuby od ostatních. Kofferdam zabrání kontaminaci slin či vzdušné vlhkosti do pracovního pole a brání proniknutí dezinfekčních roztoků do úst pacienta při endodontickém ošetření. Tím je zajištěna spolehlivá ochrana operačního pole a endodontické ošetření nebo aplikace kompozitních materiálů může být provedena maximálně efektivně a kvalitně.

Endodontické ošetření je často poslední možností, jak zachránit zub před jeho případnou extrakcí. Spočívá v otevření zubní korunky, odstranění odumřelé zubní dřeně, v důkladném zprůchodnění a rozšíření kořenových kanálků, jejich dezinfekci a zaplnění metodou laterální kondenzace. Po celou dobu ošetření kontrolujeme pracovní postup pomocí RTG. Korunka zubu je ošetřena provizorní výplní. Při další návštěvě je provizorní výplň nahrazena definitivní, v případě velkého poškození zajistíme další trvanlivost aplikací titanového nebo sklokompozitního čepu a následnou fotokompozitní dostavbou. Zub pak navíc chráníme proti rozlomení korunkou, dle výběru pacienta celokeramickou nebo metalokeramickou.Estetika

Z estetických výkonů nabízíme bezpečné domácí a ordinační bělení systémem Philips Zoom .Toto bělení nenarušuje sklovinu, jak je mezi populací mylně rozšířeno. Existují klinické studie, které naopak potvrzují, že díky vysokému obsahu fluoridu ještě sklovinu posilují a zpevňují a zabraňují tvorbě zubních kazů. Provádíme estetickou úpravu frontálních zubů kompozitními materiály, pro zacelení nerovných plošek, prasklin nebo při špatném postavení předních zubů využíváme keramických faset.

K bělení již mrtvých zubů využíváme techniku vnitřního bělení zubu, tzv. walking bleach. Nejprve se dokonale vyčistí kořenový kanálek, do vyvrtané korunky zubu se vloží bělicí vložka a zub se provizorně uzavře. Po dosažení požadovaného odstínu se zub definitivně ošetří a uzavře výplní.


Na přání aplikujeme dentální šperky